Форум Магии

Символічні ряди таро і алхімії дивно схожі. Якщо розглядати ранні дійшли до нас колоди і середньовічні алхімічні гравюри, складається враження, що їх малювали люди однієї школи або одного типу мислення. Само собою, постає питання про спільність традиції і про те, що хотіли сказати нам художники. Заходьте на Форум Магии і знаходьте ще більше цікавої інформації.

Ця стаття — вільний переклад Tarot and Alchemy: Two Parallel Traditions Michael S. Howard. Автор — Майкл С. Говард — відомий есеїст і дослідник таро з Портленда, штат Орегон. Вивчав філософію і психологію в США і Великобританії, викладав, захистив докторські дисертації по обидва наук. Таро і алхімію розглядає в зрізі культури Пізнього Середньовіччя і Ренесансу.

14 і 15 століття — розквіт популярності алхімії, хоча вона не втратила актуальності і в 16-17 століттях. В алхімічних трактатах автори використовували комбінацію тексту та зображень. Таким чином адепти ілюстрували процес Великої Роботи, що включав в себе символічну смерть, трансформацію і духовне відродження.

Гравюри в трактатах і зображення на таро мають багато спільного. І творці таро, і алхіміки використовували греко-римську міфологію, а також християнські образи, рослинну орнаменталістику, геометричні фігури, кола і астрологічні символи.

Robert O’Neil (Tarot Symbolism) знайшов точки дотику між алхімією і таро в кожному з козирів. Я піду по його стопах.

Деякі збережені алхімічні тексти передували або з’явилися одночасно з першим таро. Для дослідження цікаві рукописи Turbo Philosophorum — антологія арабських джерел, що зберігається в бібліотеці Вісконті в Мілані, Rosarium Philosophorum Арнольда з Вілланова. Також актуальна рукопис кінця 14 століття The Alchemy of Light, Urszula Sculakowska і ілюстроване видання, поширене в1400-х роках — «Rosarium cum figuris».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *