НЕЗАЛЕЖНИЙ МОЗОК І ЗУСТРІЧНИЙ КАМАЗ

А у вас є забобонні заморочки? Ну всякі там чорні кішки на дорозі, падіння виделок і ножів зі столу до приходу гостей та інші постукування по дереву.

Так, зрозуміло, що це дитячі забобони і дорослі дурниці. Але все ж у багатьох є вбудована в мозок схильність бачити магічну зв’язок між збігами, повторюваними подіями і надприродними причинами, за яких банк закрився у тебе перед носом, незважаючи на те, що ще тільки вчора ти кинув фейковому кривого жебракові цілу гривню, а минулого тижня в автобусі поступився місцем міні-спідниці з великими цицьками. Більше подробиць на сайті https://zachem.com.ua/news.

І знаєте, я помітив, що ми, люди, іноді самі собі придумуємо забобони. Свої власні, уютненькие, виплекані власними руками, тобто звивинами. Забобони, в які віримо тільки ми і особливо про них не распространяемся. Ну, щоб не засміяли.

Так от і в мене є своє власне невелике марновірство.

Навіщо я його придумав – не знаю. Та й не я його взагалі придумав, а мій мозок, незалежно від мене. Знаєте, я вірю, що наш мозок володіє деякою незалежністю і пригнічувати її немає ніякого сенсу – він, як і тінейджери, має повне право на неї. Це ж, зрештою, мозок, саме вражаюче диво на планеті, і немає нічого дивного в тому, що в процесі еволюції і прокрастинації він виборов собі деякі права на автономію, на дивні сни про візит в перукарню без трусів і на цілодобове наспівування пісень, які ненавидиш більше, ніж гороховий суп.

Ну так от, моє забобони пов’язані з їздою на автотранспорті. Я боюся довго й далеко їхати. На літаку теж боюся літати, але всім відомо, що на дорогах аварії трапляються набагато частіше, ніж у небі. Різниця тільки в тому, що в небі у тебе немає шансів, а на дорозі можна відбутися перелом мізинця і невеликим проносом. Ну, це якщо пощастило.

Я боюся їздити, але все ж іноді цього не уникнути, тому що людина слабка, як морська свинка, і коли телефонують друзі і кажуть «поїхали з нами в гори», у тебе немає шансів, адже в горах, так красиво, що заради них можна і ризикнути життям.

Ну і ось їду, наприклад, на міжміському автобусі. Зазвичай я в дорозі читаю. Але трапляються хвилини, коли твій незалежний мозок включає дурня, тобто включає втому і просить витріщатися у вікно.

Я вмію і це, але їдуть назустріч машини нагадують мені про стрімко насувається автокатастрофі і тоді, якщо не можу задрімати, я граю на телефоні. Точніше, грав колись. Ось саме в ньому, як голка в яйці, і ховається моє марновірство. Можете сміятися, але розумієте, єдина гра, яку я іноді граю на телефоні – це змійка. А що робити, мені ж уже не двадцять років.

І одного разу, коли я грав в змійку в автобусі, я програв – адже рано чи пізно ти завжди програєш, так влаштоване життя. Тобто, маю на увазі – ця гра. І мій мозок підсунув мені забобонну думка – це поганий знак. Твоя змійка потрапила в аварію. А це може означати тільки одне – що твій автобус теж потрапить в аварію. Причому скоро, буквально за наступним поворотом. Ебанется прямо в камаз-бетонозмішувач – і нам всім піздєц.

З тих пір я граю в змійку тільки в безпечних місцях. Вдома в ліжку чи на лавочці у парку.

Але нещодавно мені прийшла думка. І мені не незалежний мозок підсунув, а я сам. Рятівна думка, тук-тук по дереву, про те, що в автобусі треба грати не в змійку, а в щось інше. Таке, де просто не може бути аварій, і ні з ким, навіть з тваринами, не трапляється нічого поганого. Ця гра – приховані скарби. Їх треба просто копати і знаходити.

Там, правда, теж можна програти, але не від аварії, а від того, що шукач скарбів помер від втоми. А якщо ти помираєш від втоми в автобусі, це не страшно, це просто забобонний знак, що треба трохи подрімати.

Головне, щоб тобі не приснився їде назустріч камаз-бетономішалка, за кермом якого сидить водій і грає в змійку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *